Shorts Blåkläder 17721832

Shorts Blåkläder 17721832

Art.nr. 1654470
Minsta antal: 1 st

Sköna, lätta målarshorts i ett tunnare 2-vägsstretchmaterial och med paneler i 4-vägsstretch som levererar hög komfort där den behövs som allra mest. Shortsen har fasta verktygsfickor, praktiska fickor med förstärkning och specialanpassad, Cordura- förstärkt spackelficka. Shortsmodellen är i regular fit.

• Gylf med plastblixtlås.
• Bred hälla bak.
• Metallknappar
• Knivhållare med knapp.
• D-ring i linningen.
• Avtagbar ID-kortsficka.
• Förstärkta bakfickor med bälg.
• Benficka med bälg och lock med kardborreknäppning samt en invändig telefonficka i mesh. Benficka specialanpassad för spackelkniv och borste
• Insticksfickor.
• Verktygsfickor

Material: 63% polyester, 33% bomull, 4% elastolefin, 260 g/m2.

Antal per förpackning: 1 ST

Pris

Antal 1
Pris/st 899,00

Produktfärg

Svart/vit

Antal

Storlekar Antal
Herr C44
Herr C46
Herr C48
Herr C50
Herr C52
Herr C54
Herr C56
Herr C58
Herr C60
Herr C62
Herr C64

Totalt pris kr


Prisspecifikation




Blåkläder

Blåkläder tillverkar arbetskläder för yrkesmänniskor med höga krav. Kvalitet betalar sig i längden, därför ger man livstidsgaranti på sömmarna i alla plagg. Det kan man göra för att produkterna håller vad man lovar. Det bästa sättet att ta fullt ansvar för produktionen är att äga fabrikerna själva. Det har Blåkläder gjort i över 50 år. Full kontroll på arbetsförhållanden och produktion ger bra förutsättningar för säkerhet i kvalitet och leverans. Resultatet är de tuffaste arbetskläderna på marknaden.


Visa samtliga produkter från Blåkläder
Vikt 0,8 kg
Spikfickor Ja
Stretch Ja
Typ av plagg Shorts
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
Herr C44 67
Herr C46 128
Herr C48 238
Herr C50 316
Herr C52 357
Herr C54 250
Herr C56 163
Herr C58 81
Herr C60 44
Herr C62 32
Herr C64 30

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.



Liknande produkter